Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Dzień Myśli Braterskiej w Rawie Mazowieckiej

Dzien Mysli Braterskiej w Rawie Mazowieckiej

Mateusz Golianek, 2011-03-02 Tagi: Rawa Mazowiecka, spotkania, Dzień Myśli Braterskiej

26 lutego rawscy skauci z 2. Szczepu bł. Franciszki Siedliskiej oraz 1. Szczepu sł. boż. Bernarda Kraszkiewicza spotkali się, by uczcić Dzień Myśli Braterskiej. W programie imprezy znalazły się: uroczysta Msza Święta, przegląd filmowy, a wieczorem – bal karnawałowy.

Centralnym punktem obchodów Dnia Myśli Braterskiej w Rawie Mazowieckiej była uroczysta Msza Święta odprawiona przez naszego duszpasterza, ks. Stanisława Smolarka. Udział w niej wzięli: wilczki, harcerki, harcerze, przewodniczki i wędrownicy z naszego miasta. Zaraz po liturgii w drużynach żeńskiej i męskiej miały miejsce przyrzeczenia harcerskie.

Następnie wszyscy udali się na 2. Rawski Przegląd Filmowy Skautów Europy, koordynowany przez wędrowników z Kręgu św. Pawła od Krzyża, gdzie zobaczyć można było filmy i prezentacje przygotowane przez rawskich skautów, a także wystawę najlepszych zdjęć poszczególnych jednostek. Autorzy najlepszych filmów w kategoriach „gałąź żółta” i „gałąź zielona” otrzymali nagrody.

Obchody zakończył bal karnawałowy w hollywoodzkiej stylistyce, gdzie w rytm muzyki bawiła się starsza część naszego środowiska.

Mateusz Golianek
Drużynowy 1. Rawskiej FSE sł. b. Bernarda Kryszkiewicza