Aktualności

Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Idź dalej:

Aktualności

Ekumeniczne międzyorganizacyjne spotkanie w Dzień Myśli Braterskiej

Małgorzata Sobich, 2006-03-02 Tagi: Dzień Myśli Braterskiej
(...) Tam idź, gdzie słyszysz śpiew, Tam ludzie serca mają, Źli ludzie, wierzaj mi Nigdy nie śpiewają... C.K. Norwid »

Opłatek w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski

Joanna Przypolska, 2006-01-26 Tagi: spotkania, opłatek
17 stycznia 2006 r., odbyło spotkanie opłatkowe prezydentów i burmistrzów miast papieskich. Brali w nim także udział współorganizatorzy Dnia Papieskiego, czyli m.in. reprezentacja naszego Stowarzyszenia: naczelniczka harcerek Joanna Przypolska i przewodniczący Rafał Grudzień. »

Spotkanie Ekip Krajowych we Wrocławiu

Michał F, 2006-01-12
W dniach 10-11 grudnia 2005 r. ekipy krajowe z Polski, Czech, Ukrainy i Białorusi spotkały się we Wrocławiu z Komisarzem Federalnym Jacques?em Mougenot. Wydarzenie to zgromadziło ok. 30 uczestników, więc mimo międzynarodowego charakteru spotkania, zgromadzenie było dosyć kameralne. Atmosfera spotkania sprzyjała lepszym kontaktom, relacjom, dawało się odczuć jakąś bliskość mentalną i kulturową z naszymi wschodnimi braćmi ? takie pokrewieństwo słowiańskich dusz. »

Opłatek 2005 z panem wicepremierem Ludwikiem Dornem

Alicja Buczyńska, 2006-01-10 Tagi: spotkania, wigilia, Warszawa
O tym, że budynki MSWiA są jednymi z najbardziej chronionych obiektów Polski, 22 grudnia 2005 mogła na własnej skórze przekonać się reprezentacja Zawiszy (dh. Joanna Przypolska wraz z mężem Pawłem, dh Zbigniew Korba, dh Kuba Klęczar oraz dh. Ala Buczyńska). Jedynie dzięki doskonałej orientacji w terenie dh. Pawła odnaleźliśmy właściwy budynek, w którym to po raz drugi (wcześniej przy samej bramie) sprawdzono naszą tożsamość. »

Świąteczne spotkanie harcerzy z Premierem

Michał F, 2006-01-05
20 grudnia 2005r. o godz. 15.00 na dziedzińcu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie pana premiera Kazimierza Marcinkiewicza z organizacjami harcerskimi oraz przekazanie Światełka Betlejemskiego. »

Kurs ekspresji i warsztaty pedagogiczne na Ukrainie 18-19.11.2005

Michał F, 2006-01-02
W ostatnich czasach, jak kraj długi i szeroki, obserwuje się wzrost popytu na wszelkie formy ekspresji. Trzy gałęzie, oba nurty, skauci każdego stopnia i funkcji podążają w ślady B-P i coraz wyraźniej widzą konieczność dążenia do mistrzostwa w śpiewie, aktorstwie, rękodziele i wszelkich innych formach "wyrażania siebie" jako oczywistość. »

Kurs dla szefowych sieci SZ we Francji

Gosia Sobich, 2005-11-15 Tagi: Europa, kursy, BluSZcz
Wszystko zaczęło się 25 października. Zakręcone, zabluSZczone we cztery (Ania Giszczak-Dobek, Kamila Ćwikła, Joanna Boruszak i Gosia Sobich) wsiadłyśmy w autobus do Francji. Z małymi przygodami, z poślizgiem już niestety nie małym dotarłyśmy do Paryża, by następnego ranka udać się wg wskazówek na "Gare de l'Est" i pociągiem dojechać do Troyes. I tu zaczyna się nasza wielka przygoda... »

Wędrówka hufcowych 7-9.10.2005

Michał F, 2005-10-14
Razem z nimi będziesz wędrował po Łysicy i Świętym Krzyżu, poznasz urok Gór Świętokrzyskich, które powiedzą ci tak: Załóż mundur i przypnij lilijkę, beret na bakier włóż... Piękna złota jesień. Cudowne pejzaże. Ostatnia okazja, by złapać parę słonecznych promieni na długie zimowe wieczory - wędrówka hufcowych. Biorę plecak i ruszam w Świętokrzyskie... na Łysicę i Święty Krzyż. Pierwszy wieczór - kolacja przy świecach w kameralnym gronie, dużo rozmów, bo zjechałyśmy się z całej Polski. A "im dalej w las", tym więcej nas :) Poranne (!) wstawanie, jutrznia, śniadanko i droga. Towarzyszy nam hasło "Wszystkim ukazujcie Chrystusa". »

List z Watykanu

List z Watykanu

Michał F, 2005-08-09 Tagi: Watykan
Otrzymaliśmy list z Watykanu adresowany do harcerek i harcerzy z Federacji Skautingu Europejskiego. Zapraszamy do zapoznania się. »

Kawa z naszym Biskupem

Michał F, 2005-06-23
Jest taki biskup, do którego zadań należy opieka duszpasterska także nad harcerzami. Od niedawna biskupem polowym jest bp Tadeusz Płoski. 16 VI 2005 r naczelniczka Joanna Przypolska i naczelnik Piotr Sitko wraz z duszpasterzem Warszawskiego Hufca Harcerzy ks. Krzysztofem Jaroszem zostali zaproszeni przez bpa Płoskiego na spotkanie przy porannej kawie. W spotkaniu wzięli także udział krajowy koordynator Duszpasterstwa Harcerek i Harcerzy ks. Leon Szot oraz szef Oddziału Duszpasterskiego ks. Zbigniew Kępa. »