Aktualności

Wpłać darowiznę na Centrum Rozwoju Przekaż 1% Skautom Europy Youtube - obozy Youtube - Droga Cię wzywa
Idź dalej:

Aktualności

Sejmik

Michał F, 2006-09-11
Godzina 21, ciemno a w oddali widać ognisko. Około sto osób schodzi się z różnych stron na to miejsce. Przy śpiewach i dzikich harcach bawiliśmy się prawie trzy godziny, choć przez cały ten czas padał deszcz. Ognisko zakończyło się chwilą skupienia, po której odeszliśmy cicho w korowodzie zakapturzonych postaci. »

I po sejmiku...

Michał F, 2006-08-26
W dniach 25-27 sierpnia 2006 roku w Olsztynie koło Częstochowy odbył się XI Sejmik naszego Stowarzyszenia. Po wielu dyskusjach i zmianie uchwały dotyczącej składu osobowego Rady Naczelnej udało się przejść do głosowania, »

Rada Federalna

Michał F, 2006-08-16
W dniach od 28lipca do 6 sierpnia 2006 r. w Nawojowej k. Nowego Sącza odbył się Obóz Śpiewaczy dla przewodniczek i wędrowników z Federacji Skautingu Europejskiego. W obozie wzięło udział 30 osób z różnych stron Europy: Francji, Włoch, Portugalii, Ukrainy, Białorusi i oczywiście z Polski. »

Piknik rodzin harcerskich 2006

Michał F, 2006-07-26
18 czerwca 2006 r. w "Zajeździe nad Wieprzem" k. Ryk odbyło się piąte już spotkanie małżeństw i rodzin zaangażowanych w nasze Stowarzyszenie, przygotowane przez Annę i Jacka Oleszczyków. Przyjechało 11 małżeństw z: Garwolina, Lublina, Świdnika, Warszawy i Wrocławia. »

Harce Majowe 2006 - kraina Aslana

Michał F, 2006-07-17
Harce Majowe 2006 to była przygoda, ale jednocześnie ciężka próba - warunki atmosferyczne nie rozpieszczały. A przygoda dlatego, że przeżycie kilku dni w Krainie Aslana to czas niepowtarzalny. »

Przegląd Filmów Harcerskich

Michał F, 2006-06-18
Z okazji obchodów 10-lecia swojego istnienia, Stowarzyszenie Harcerskie zorganizowało m.in. "Przegląd Filmów Harcerskich" - projekcje znanych i nieznanych, profesjonalnych i amatorskich filmów o tematyce harcerskiej wraz z imprezami jej towarzyszącymi. »

"Najnienajgorsze" spotkanie redakcji "Gniazda" - Warsztaty dziennikarskie 2006

Ewa Tchórzewska, 2006-05-05
22 kwietnia 2006 roku, dzień jak co dzień, jednak biuro Stowarzyszenia znowu tętni życiem! Jest wiele nowych twarzy - widać, że jeszcze nie wszyscy się znamy. Rozpoznajemy się tylko po identyfikatorach. Jak to jednak zwykle w Zawiszy bywa, niewiele czasu potrzeba było, żeby nowa redakcja nawiązała ze sobą dobry kontakt i aby dała się wyczuć atmosfera gotowości do działania. »

Spotkanie dla duszpasterzy i rodziców w Pliszczynie

Anna Kowalczyk, Jarosław Gruda, 2006-03-14 Tagi: spotkania
Słoneczny dzień końca zimy w Pliszczynie + około 50 ludzi związanych i zaprzyjaźnionych z Zawiszą, jak również tych będących zupełnie świeżym narybkiem = udane spotkanie dla zawiszackich duszpasterzy i rodziców. Oto równanie na miło i pożytecznie spędzony dzień. »

Święto patrona harcerzy polskich 2006

Elżbieta Przybylska, 2006-03-13
Warszawa, 25 lutego 2006 r. To było jedno z nielicznych, ale jakże istotnych spotkań harcerzy z wszystkich polskich organizacji skautowych. Skupił nas wokół siebie jeden harcerz - błogosławiony ks. phm. Stefan Wincenty Frelichowski ("Witek"). »

Wędrówka szkoleniowa dla nowych hufcowych, 18-19 marca 2006 r. Wesoła

Klaudia Opławska, 2006-03-13
Po pierwsze muszę zaznaczyć, że z wędrówki jako czasu przebytego na wędrowaniu została tylko nazwa. Wszystko przez to, że część uczestniczek była od razu po chorobie, jakiej nabawiła się na wędrówce tydzień wcześniej. Zatem stacjonowałyśmy w Domu Rekolekcyjnym Opatrzności Bożej w Wesołej. Dom ten obecnie prowadzi wspólnota Chemin Neuf, która nas wspaniale, radośnie i z zainteresowaniem (byłyśmy w mundurach!) przyjęła. Problem był tylko czasem, żeby się porozumieć, bo były tam osoby z różnych krajów i na pytanie o coś odpowiadały ?Ja nie mówić po polsku?. W każdym razie dostałyśmy miły pokoik, w którym miałyśmy konferencje i warsztaty, dużą, jasną salę, w której jadłyśmy i miałyśmy niektóre konferencje przy posiłkach, oraz obszerną salę z łóżkami piętrowymi, w której spałyśmy, a której walorem było to, że przechodziło się do niej przez kaplicę, przez co bardzo często mogłyśmy przyklęknąć przed tabernakulum i pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem. »